Kurzy

Podzimní jezdecký kurz 2021

 

203DSC-0166DSC-0262

OBSAZENO - jako náhradníci se můžete hlásit na: nakonich@email.cz


12 lekcí – pondělí až pátek (úterky pro nejmladší děti od 6 - 10 let).

Kurzy probíhají každý týden, včetně svátků, prázdnin a špatného počasí!

Pro jezdce je připraveno 10 spolehlivých školních koní, menších plemen, speciálně připravovaných pro práci s dětmi. Lekce vedou kvalifikovaní instruktoři, s dlouholetými zkušenostmi v jezdecké škole, s jezdeckou licencí, cvičitelským průkazem české jezdecké federace a kvalifikací zdravotníka. Vždy se dbá především na profesionalitu a bezpečnost.

Kurz je určen pro děti od 10 do 16 let, pro pokročilé jezdce i úplné začátečníky. Lekce jsou rozděleny podle pokročilosti. V jedné lekci pro začínající je max.6 dětí, pro pokročilé max.5 dětí. Každý má přiděleného svého koně, začátečníci i „vodiče“, který pomůže s přípravou a bude koně vodit. Během kurzu si jezdci vystřídají koně různých plemen, velikostí a charakterů.

Jezdci se nejdříve naučí jak si koně vyčistit, nasedlat i nauzdit, jak s koněm zacházet ze země. Seznámí se základní výstrojí a doví se, jak se co používá. Po zvládnutí základní manipulace s koněm dále probíhá jezdecký výcvik v ohrazené, osvětlené jízdárně.

Začínající jezdci se naučí správný sed a pobídky na lonži, v kruhové ohradě. Pokročilí jezdci jezdí samostatně, podle schopností se věnují jízdárenským cvikům, drezurním úlohám, práci na kavaletách apod..

Dvě až tři lekce jsou věnované teoretické přípravě (většinou za špatného počasí) – máme připravené prezentace na projektoru v klubovně. Děti se naučí jak o koníka správně pečovat, naučí se barvy, plemena, promítnou si disciplíny jezdeckého sportu.

Zážitkem je i jízda v terénu – vyjížďky do lesa, začínající s vodičem nebo jízda bez sedla. Pokud má skupinka zájem, seznámí se i se základy přirozené komunikace s koňmi, naučí se lonžovat, nebo se protáhnou při voltiži (gymnastika na koni).

IMG-099002020180428-11215720180605-14053120180522-14124020171015-104902

Po 15:30 - 17:00 - Začátečníci 

Po 17:00 - 18:00 - Cvaloví

St 15:30 - 17:00 - Začátečníci 

St 17:00 - 18:30 - Pokročilí

Čt 15:30 - 17:00 - Začátečníci 

Čt 17:00 - 18:00 - Cvaloví + pokročilí

Pá 15:30 - 17:00 - Začátečníci 

Pá 17:00 - 18:00 – Cvaloví


Prosím, věnujte pozornost při rozhodování se, do které skupinky jezdců se zařadit. Pokud jste chodili již do jarního kurzu, je nejlepší zůstat ve stejné skupině, protože se bude pokračovat ve výcviku dál.

1.      Začátečníci: Děti od 10ti let, které s jezdeckým výcvikem začínají (mají absolvovaný 0 – 4 jezdecké kurzy) a neovládají koně samostatně v klusu (neprojedou samostatně klusovou úlohu, nevysedají na správnou nohu). Po vysvětlení jsou schopny vyčistit a nastrojit koně a hodinu samostatně jezdit v kroku, případně v klusu po stěně.

2.      Pokročilí: Jezdci, kteří jsou schopni koně samostatně připravit (dovést, vyčistit, nasedlat) a jezdit samostatně na jízdárně (bez pomoci vodiče) alespoň v kroku a v klusu (lehkém na správnou nohu a pracovním), zajet samostatně klusovou úlohu, vyjet na klusovou vyjížďku. Mají absolvovaných několik začátečnických kurzů. Pokročilí jezdci už nemají vodiče – pomocníka, je tedy podmínkou si koně zvládnout samostatně!

3.      Cvaloví: Jezdci, kteří si zvládají koně samostatně ve cvalu v lese i na jízdárně, na velkém kruhu, skočí nízký křížek...).

 

 Na kurz je dobré mít základní jezdecké vybavení:

 - jezdecká přilba (může být cyklistická)
 - dlouhé kalhoty (rajtky, rifle, elastické kalhoty, příp. chapsy)
 - pevná sportovní obuv (jezdecké boty, holínky) – není možné jezdit v botkách na suchý zip, nebo v botách s rovnou podrážkou!

 

Pro zkvalitnění jezdeckých lekcí, prosíme rodiče, aby svěřili děti instruktorkám a nevstupovali do prostor areálu, stájí ani jízdárny a jejího okolí. Nechte děti, aby mohly být sami sebou a plně se věnovat jízdě. 


 Provozni-rad 

Cena kurzu je 5 400 Kč.

 

Přihláška bude platná až po uhrazení kurzovného.

Hlásit se můžete přes: 


Po přihlášení Vám zašleme podrobnější informace o platbě.

 

Otázky a více info na: nakonich@email.cz 

Těšíme se na Vás!

  


ÚTERKY PRO MLADŠÍ JEZDCE - PODZIM 2021

1111

Kurz probíhá každé úterý

Kurzy probíhají každý týden, včetně svátků, prázdnin a špatného počasí!

Kurz je určen pro děti od let. Dětem se budou věnovat instruktorky, které je seznámí se vším, co ke koním patří. Naučí se o koníky pečovat, připravit si je před ježděním, občas bude i krátká rozcvička na našem dřevěném koníkovi "Ferdovi". Na koních se pak naučí jak správně sedět a jak koníka ovládat. Jezdci budou připravováni na lonži, ale vyzkouší si i jízdárenskou práci a vyjížďky do lesa. Nebude chybět ani teoretická příprava, aby jezdci věděli, co vše obnáší starost o koníka. 

Pro jezdce je připraveno 10 spolehlivých školních koní, menších plemen, speciálně připravovaných pro práci s dětmi. Lekce vedou kvalifikovaní instruktoři, s dlouholetými zkušenostmi v jezdecké škole, s jezdeckou licencí, cvičitelským průkazem české jezdecké federace a kvalifikací zdravotníka. Vždy se dbá především na profesionalitu a bezpečnost.

 

Přihlásit se můžete přes:

Otázky a více info na: djsricmanice@centrum.cz

Těšíme se na Vás!

 010

2012-2021 © Dětská jezdecká škola Řícmanice 664 01, Tyršovo Návrší 119
Vytvořil Český server s.r.o. | Design JAK