Příměstské tábory

Příměstské tábory 2020

 

 098002019DSC-0114018026

 

1. turnus: 29.6. - 3.7. - obsazeno

2. turnus: 24.8. - 29.8. - obsazeno

 

Tábory s intenzivním jezdeckým výcvikem jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé jezdce ve věku 6–15 let.

           
Rámcový program

Začátek každý den v 9:00 v areálu jezdecké školy, konec v 16:30.

-      Po individuální domluvě lze děti dovézt od 8:30.

Děti jsou rozděleny podle pokročilosti a věku do skupinek. Každá skupinka má hodinový jezdecký výcvik dopoledne i odpoledne, mimo to doplňkový program.

Dopoledne seznámení s koníky, čištění, sedlání a příprava koní. Každý má přiděleného svého koně, začínající jezdci i vodiče, který jim s koníkem pomáhá a vede ho. Jezdecký výcvik probíhá na jízdárně a na lonži – začínající jezdci se na konících rozcvičí, naučí se správný sed a základní ovládání koně. Pokročilejší jezdci pokračují ve výcviku dle svých schopností.

Skupinka, která zrovna nejezdí, má speciální program – rukodělné výrobky, hry s koňskou tématikou, praktické ukázky zacházení s koněm apod.

Po obědě následuje teoretická příprava – krátká videa, filmy o koních, obrázkové prezentace - péče o koně, barvy a plemena. Připravený je i terčový závod po lese s otázkami.

Po přestávce je odpolední ježdění - jízdárna nebo vyjížďka do lesa, hry a soutěže s koňmi, další zábavný program. V případě nepříznivého počasí bude zajištěn doplňkový program v klubovně.

 

Jezdecký výcvik probíhá na dvanácti spolehlivých školních koních pod vedením zkušených instruktorů, kteří mají dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi i koňmi. Výcvik vede kvalifikovaný instruktor s cvičitelským průkazem.

Na táboře jsou kvalifikovaní zdravotníci.

Jídlo (oběd, svačina) i pití (teplé, studené nápoje) zajištěno.

S sebou

- jezdecká přilba (může být cyklistická)
- dlouhé přiléhavé, neklouzavé kalhoty (rajtky/elasťáky)
- pevná sportovní obuv (jezdecké boty, zavazovací botasky s tvarovanou podrážkou), případně chapsy. Není možné jezdit v botkách na suchý zip, nebo v botách s rovnou podrážkou!

 

Cena tábora: 4 200 Kč

Hlásit se můžete přes: 

obsazeno

Dotazy můžete psát na: nakonich@email.cz   

  aktuality-kurzy 

2012-2021 © Dětská jezdecká škola Řícmanice 664 01, Tyršovo Návrší 119
Vytvořil Český server s.r.o. | Design JAK